Pranie sukni ślubnych

Suknia ślubna jako szczególny typ odzieży, użytkowany zwykle dwukrotnie (ceremonia ślubna i sesja zdjęciowa) stanowi przedmiot szczególnej troski właścicielki. Kupowana jest najczęściej z myślą o dalszej sprzedaży po uroczystości. Jak zatem użytkować suknię ślubną aby uzyskać możliwie najwyższy zwrot kosztu jej zakupu?

Na etapie zakupu sukni ślubnej należy upewnić się, że posiada oznaczenie producenta zawierające instrukcję jej prania. Każdy rzetelny producent zamieszcza metki z instrukcją czyszczenia wyrobu. Jeśli zachodzi konieczność odprucia metek dla wygody użytkownika polecamy zachować metki w celu okazania ich przy zleceniu prania. Polecamy również zachowanie dowodu zakupu – dla celów dowodowych w ewentualnym dochodzeniu odszkodowania od niesolidnego wykonawcy lub producenta. Praktyka każdego doświadczonego fachowca pralniczego to również uszkodzenia asortymentu. Jeśli ktoś twierdzi, że jest nieomylny i bezbłędny – nie wierzcie mu.
Image
Po zakupie wymarzonej sukni ślubnej zalecamy wybór pralni przed jej użytkowaniem. Nie zaszkodzi konsultacja. Przy okazji pozwoli to ocenić czy mamy do czynienia z rzetelnym fachowcem, który ma coś do powiedzenia na ten temat. Jeśli chodzi o nas, są w pralni Supra fachowcy, których specjalność to suknie ślubne. Prosimy o wcześniejszy kontakt aby umówić się z właściwą osobą.
Pozwoli to zrealizować kolejne istotne zalecenie: aby suknię ślubną powierzyć do czyszczenia niezwłocznie po zakończeniu jej użytkowania. Im świeższe zanieczyszczenia, tym łatwiejsze i skuteczniejsze jest ich usunięcie.

Szczególnej uwagi wymagają wszelkiego rodzaju aplikacje. Pranie chemiczne sukni ślubnej może spowodować rozpuszczenie dodatków wykonanych z tworzyw sztucznych, jak również ich mocowanie jeśli jest to klejenie. Bezpieczniejsze są dodatki przyszywane. Jeśli aplikacje są klejone sugerujemy ich przyszycie. W przypadku ryzyka uszkodzenia rekomendujemy odprucie aplikacji przed praniem (ewentualnie można wyczyścić je oddzielnie) i przyszycie ich po czyszczeniu.
Ostatnia sugestia, dotycząca właściwie każdego rodzaju odzieży ze szczególnymi zdobieniami, bądź zanieczyszczeniami to dokładne obejrzenie jej przy odbiorze z pralni. Nie krępujcie się poprosić o rozpakowanie i obejrzenie – rzetelny fachowiec powinien to przyjąć ze zrozumieniem a najlepiej sam zaproponować.
Sugerujemy również przechowywanie sukni ślubnej w pokrowcu tekstylnym, nie w folii zabezpieczającej odzież przy odbiorze z pralni. Z dala od słońca i wilgoci.
©2024 Pralnia Supra. Pranie, prasowanie, szycie.

Search